Vytautas Kasiulis
Watercolur by Vytautas Kasiulis. Signed. 56x45 cm. A small tear 2,5 cm in left margin. Prov. Sture Andersson & Arne Sundberg, Borstahusen Sweden. Acquired direct from V Kasiulis during his visits in Sweden. Not framed.
Utrop | Nuvarande budnivå |
6 000 SEK | 6 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:00 |
Vytautas Kasiulis
Pastel by Vytautas Kasiulis. Signed. 65x50 cm. Prov. Sture Andersson & Arne Sundberg, Borstahusen Sweden. Acquired direct from V Kasiulis during his visits in Sweden. Not framed.
Utrop | Nuvarande budnivå |
10 000 SEK | 10 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:05 |
Vytautas Kasiulis
Utrop | Nuvarande budnivå |
10 000 SEK | 10 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:10 |
Vytautas Kasiulis
Pastel by Vytautas Kasiulis. Signed Paris 1951. 48x63 cm. Prov. Sture Andersson & Arne Sundberg, Borstahusen Sweden. Acquired direct from V Kasiulis during his visits in Sweden. Small pinoles in the outer corners. Not framed.
Utrop | Nuvarande budnivå |
5 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:15 |
Vytautas Kasiulis
Colour lithograph by Vytautas Kasiulis: Signed 210 copies. 21x30 cm. Prov. Sture Andersson & Arne Sundberg, Borstahusen Sweden. Acquired direct from V Kasiulis during his visits in Sweden. Not framed.
Utrop | Nuvarande budnivå |
800 SEK | 800 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:20 |
Vytautas Kasiulis
Colour lithograph by Vytautas Kasiulis: Signed. 210 copies. 21x30 cm. Prov. Sture Andersson & Arne Sundberg, Borstahusen Sweden. Acquired direct from V Kasiulis during his visits in Sweden. Not framed.
Utrop | Nuvarande budnivå |
800 SEK | 800 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:25 |
Vytautas Kasiulis
Lithograph by Vytautas Kasiulis: Signed epreuve d´artiste and dedicated. 21x30 cm. Prov. Sture Andersson & Arne Sundberg, Borstahusen Sweden. Acquired direct from V Kasiulis during his visits in Sweden. Not framed.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:30 |
Vytautas Kasiulis
One woodcut ( signed in the print) and 2 posters by Vytautas Kasiulis Prov. Sture Andersson & Arne Sundberg, Borstahusen Sweden. Acquired direct from V Kasiulis during his visits in Sweden. Not framed.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:35 |
Vytautas Kasiulis
3 intermediate prints by Vytautas Kasiulis. 42x58 cm, 42x29 cm. Prov. Sture Andersson & Arne Sundberg, Borstahusen Sweden. Acquired direct from V Kasiulis during his visits in Sweden. Not framed.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:40 |
Vytautas Kasiulis
Woodcut in colour by Vytautas Kasiulis: Signed. epr. artiste 4/4 copies 18x14,5 cm. Prov. Sture Andersson & Arne Sundberg, Borstahusen Sweden. Acquired direct from V Kasiulis during his visits in Sweden. Not framed.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:45 |
Vytautas Kasiulis
Lithograph by Vytautas Kasiulis: Signed 1/16 copies. 1952 312x18 cm. Prov. Sture Andersson & Arne Sundberg, Borstahusen Sweden. Acquired direct from V Kasiulis during his visits in Sweden. Not framed.
Utrop | Nuvarande budnivå |
400 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:50 |
Vytautas Kasiulis
Lithograph by Vytautas Kasiulis: Signed 16 copies. 35x21 cm. Smaller paperdefect outside the image. Prov. Sture Andersson & Arne Sundberg, Borstahusen Sweden. Acquired direct from V Kasiulis during his visits in Sweden. Not framed.
Utrop | Nuvarande budnivå |
400 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 18:55 |
Bengt Arne Linderos (BAL)
Olja på duk av Bengt Arne Linderos (BAL) Sign. 45x54 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | 1 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:00 |
Hans Oswald
Olja på pannå av Hans Oswald. Sign. 30x62 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
700 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:05 |
Hans Oswald
Olja på pannå av Hans Oswald. Sign. 30x55 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
700 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:10 |
Bert-Johnny Nilsson
" Bandet " Olja på duk av Bert-Johnny Nilsson 1978. Sign. 82x65 cm. Avb. i BJ Nilsson Oljemålningar 1968-1981 Plansch 211.
Utrop | Nuvarande budnivå |
4 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:15 |
Bert-Johnny Nilsson
" Månstod" Olja på duk av Bert-Johnny Nilsson Sign. 1975. 76x56 cm. Avb. i BJ Nilsson Oljemålningar 1968-1981 Plansch 100.
Utrop | Nuvarande budnivå |
4 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:20 |
Bert-Johnny Nilsson
" Den falska gryningen " Olja på duk av Bert-Johnny Nilsson. Sign. 33x24 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:25 |
Åke Arenhill
Olja på pannå av Åke Arenhill. Sign. -58. 72x56. Mindre färgborfall.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | 500 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:30 |
Salvador Dali
" L ´Adoubemant de Lancelot. " Ur La Quête du Graal 1975. Torrnål i färg. Sign. LXXV Ex. 39,5X26.5 CM. Ref. Michler /Löpsinger nr 779.
Utrop | Nuvarande budnivå |
4 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:35 |
Ivan Jordell
Olja på pannå av Ivan Jordell. Sign. 26x23 cm. Daterad -51 a tergo.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | 500 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:40 |
Fabian Lundqvist
Olja på duk av Fabian Lundqvist. Sign. -55. 26x45 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | 500 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:45 |
Edvard Munch
" Head of a man " Original-etsning 1906/1918. Bildyta 11,5x8,5 cm. Ur Edvard Munch av Curt Glaser. Ref. Woll 277c, Schiefler 243, Wittroch 128.
Utrop | Nuvarande budnivå |
5 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:50 |
Rolf Nesch
Ur Legende 1946. Etsning av Rolf Nesch. Sign. 20 ex. 14,5x10 cm. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
5 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 19:55 |
Joan Miro
" Joan Miro boi gravé pour A TOUTE ÉPREUVE de PAUL ELUARD " Färgaffisch av Joan Miro 1958. 800ex. 52x38 cm. Ref Tryding nr 9, Mourlot No 55, Dupin I No 235. Prov Nils Trydings Miro-samling. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | 1 100 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:00 |
Joan Miro
" Exposicion Homenaje a Josep.Lluis Sert " Färgaffisch av Joan Miro 1972. 75x58 cm. Ref Tryding nr 63. ML IV No 853, Madrid No 227. Prov Nils Trydings Miro-samling. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
600 SEK | 600 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:05 |
Joan Miro
" Miro Unesco human rights " Färgaffisch av Joan Miro 1974. 76x57 Sällsynt avdrag före text på standarpapper. Ref Tryding nr 95, ML V No 930. Prov Nils Trydings Miro-samling. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | 1 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:10 |
Joan Miro
" Congres de cultura Catalana " Färgaffisch av Joan Miro 1977. 75x57 cm. Upplaga 7000 ex. Ref Tryding 112. ML VI No 1109. Prov. Nils Trydings Miro samling. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
600 SEK | 600 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:15 |
Joan Miro
" Amnesty International " . Färgaffisch av Joan Miro 1976, 3000 ex. 90x61 cm. Ref Tryding 109. ML V No 991. Prov. Nils Trydings Miro samling. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
600 SEK | 600 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:20 |
Marc Chagall
Nice Soleil Fleurs. Originalaffisch av Marc Chagall 1962. 100x62 cm. Tryckt av Mourlot. Fint exemplar med starka färger. Litt: Avbildad på omslaget av Chagalls affischbok. Avhämtning av detta objekt i Stockholm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
10 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:25 |
Roj Friberg
Blyerst/Kol av Roj Friberg. Förlaga till Fågelgrotta IV. Sign. -76. 50x78 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
2 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:30 |
Ingvar Engdahl
Enkaustik (Vaxmålnin) av Ingvar Engdahl. Sign. -61. 60x80 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:35 |
Serge Poliakoff
Färglito av Serge Poliakoff. Ur XX siecle nr 17,1961. 25,5x19,5 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:40 |
Karel Appel
" Pons " Färglito av Karel Appel. Ur XX siecle nr 17, 1961. 31,5x24,5 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
800 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:45 |
Roberto Matta
" T ´out se tient " Färglito av Roberto Matta. Ur XX siecle nr 45, 1975. 31x24 cm. Tryckt hos Mourlot.
Utrop | Nuvarande budnivå |
800 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:50 |
Man Ray
" Invasions de l´espace " Färglito av Man Ray. Ur XX siecle nr 45, 1975. Sign i trycket. 31x24 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
800 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 20:55 |
Jean Arp (efter)
Pochoir av Jean Arp. Ur XX Siecle nr nr 11, 1958. 31x24 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-10 21:00 |
Derriere le miroir
Derriere le miroir Nr 92-92, 10 ans d´editions. Innehåller org. lito av Miro, Chagall , Bazaine, träsnitt av R.Ubac, Rayerade etsningar av Giacometti och Miro. Upplaga 2000ex. Komplett. God kondition.
Utrop | Nuvarande budnivå |
8 000 SEK | 8 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:00 |
Marc Chagall
Derriere le miroir nr 99-100, 1957. Innehåller 7 org. lito av Marc Chagall. Upplaga 2500 ex. Komplett. God kondition.
Utrop | Nuvarande budnivå |
5 000 SEK | 5 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:05 |
Marc Chagall
" Paysage au Coq " Org. färglito av Marc Chagall 1958. 38x55,5 cm. Ur Derriere le miroir nr 107-108-109. Ref. Mourlot nr 208.
Utrop | Nuvarande budnivå |
3 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:10 |
Derriere le miroir
Inkomplett häfte Derriere le miroir nr 107-108-109. Innehåller org. lito av Miro, Giacometti, Tal-Caot. Repro av Miro, Kandinsky, Leger, Bonnard, Picasso.( Chagall och Matisse saknas.) Sliten på ryggen. Prov Nils Trydings Derriere samling.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | 1 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:15 |
Eduardo Chillida
Derriere le miroir nr 90-91, 1956. Innehåller 3 illustrationer efter träsnitt av Chillida. Tryckt på tjockt arches papper. 1:a upplaga. Prov. Nils Trydings Derriere samling.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | 1 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:20 |
Marc Chagall
Derriere le miroir nr 198, 1972. Innehåller 3 org. lito av Marc Chagall. Liten reva upptill på omslaget. Prov. Nils Trydings Derriere samling.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | 500 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:25 |
Marc Chagall
Derriere le miroir nr 182, 1969. Innehåller 2 org. lito av Marc Chagall. Prov. Nils Trydings Derriere samling.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:30 |
Henri Matisse
Derriere le miroir nr 46-47, 1952. Innehåller 9 litografiska reproduktioner efter Matisse teckningar. Häftets storlek 39x28,5 cm. Sannolikt 1:a Upplaga. Prov. Nils Trydings Derriere samling.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:35 |
Antoni Tapies
Derriere le miroir nr 168, 1967. Innehåller 7 org. lito av Antoni Tapies. Prov. Nils Trydings Derriere samling.
Utrop | Nuvarande budnivå |
800 SEK | 800 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:40 |
Joan Miro
Derriere le miroir nr 128, 1961. Innehåller 7 org. lito av Joan Miro. Prov. Sliten på ryggen. Nils Trydings Derriere samling.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | 1 100 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:45 |
Joan Miro
Derriere le Miroir nr 151-152. 1965. Innehåller 26 sidor med org. färglitografier. Prov. Nils Trydings Derriere samling.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | 1 100 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:50 |
Joan Miro
Derriere le Miroir nr 193/194, 1971. Innehåller 3 original-lito av Joan Miro samt 9 litografier efter J Miro och 56 svartvita reproduktioner .Omslaget slitet samt märke efter etikett a tergo. Prov. Nils Trydings Derriere-samling.
Utrop | Nuvarande budnivå |
600 SEK | 600 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 18:55 |
Verve
6 nummer av Revue Verve Paris nr 7,1940, nr 9 1943, nr 11 1945, nr 12 1945, 14-15 1946, nr 16 1946. God kondition. Prov. Nils Trydings samling.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:00 |
Verve
Revue Verve Paris nr 25-26, 1951. Främre och bakre omslag samt frontispice komponerade av Pablo Picasso. Främre omslag med pappersdefekt. Prov. Nils Trydings samling
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:05 |
Fernand Leger
" Liberté Paix Solidarité ". Screen på tyg. Omkring 1950. Sign i trycket. 76x76 cm. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | 1 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:10 |
Foto Eugene Ormandy
Foto av den världsberömde dirigenten Eugene Ormandy. Sign. av Eugene Ormandy 1949. 22,5x16,6 cm. Fotot sannolikt gjort av Sören Hoffman
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:15 |
Pablo Picasso ( efter)
Färglito efter P. Picasso, litograferad av Henri Deschamps. Sign. i trycket. Lyxupplagan på 200 ex. på japanpapper. 68x50. Tryckt hos Mourlot. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | 1 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:20 |
Frederick Goodall
Akvarell av Frederick Goodall. Sign. 1885. 47x70 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
5 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:25 |
CO Larsson
" St Petri kyrkplan " Olja på pannå av CO Larsson. Sign. 35x32 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:30 |
Kerstin Hedeby-Pawlo
Teaterskiss. Mixed media av Kerstin Hedeby-Pawlo. Sign. -56. 38x28 cm. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:35 |
Joan Miro
Miro Lithographe I, Oeuvrekatalog grafik 1930-1952. Innehåller 12 org. färglito inkl.omslag. Ref M 854, 857-867. Fransk text. 231 sidor. Komplett och mycket god kondition
Utrop | Nuvarande budnivå |
2 500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:40 |
Joan Miro
Miro Lithographe II, Oeuvrekatalog grafik 1953-1963. Innehåller 12 org. färglito inkl. omslag. Fransk text. 251 sidor. Gott skick.
Utrop | Nuvarande budnivå |
2 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:45 |
Joan Miro
Miro Lithographe III. 1964-1969. Innehåller 6 orig. lito. av Joan Miro. Fransk text. 207 sidor. Något sliten på ryggen upptill i övrigt god kondition.
Utrop | Nuvarande budnivå |
2 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:50 |
Joan Miro
Miro Lithographe V. Ouevrekatalog 1972-1975. Fransk. text. 190 sidor. Av Patrick Cramer. Maeght Editeur. God kondition.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 500 SEK | 1 500 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 19:55 |
Joan Miro
Miro Lithographe VI. ( 1976-1981) Patrick Cramer. Maeght Editeur. 276 sidor. På franska. God Kondition.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 800 SEK | 1 800 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:00 |
Adi Holzer
" Hommage a Joan Miro " Färglito/pochoir av Adi Holzer. Sign. EA och dedicerad till Sture Andersson 20.12. - 74. 34x20 cm. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:05 |
Ejler Bille
Färglito i 8 färger av Ejler Bille på Copenhague Restaurang menu. Sign. i trycket 1972. Pappersstorlek 40x25 cm. Tryckt hos Clot, Bramsen et Georges juli 1972. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:10 |
Victor Vasarely
" ION 1989 " 7 färgserigrafier. Sign. 250 ex. Pappersformat 35x28 cm. I röd kasett.
Utrop | Nuvarande budnivå |
14 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:15 |
Servulo Esmeraldo
" Lagune 1965 " Mezzotint,burin, gravyr med frottage av Servulo Esmeraldo. Sign. E/A. 19x16,5 cm. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | 500 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:20 |
Jules Schyl
Gouache/blandteknik av Jules Schyl. Sign. 60x42 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:25 |
Finn Pedersen
Mixed media av Finn Pedersen. Sign. 57x41 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:30 |
Karl Bergman
Olja på duk av Karl Bergman. Sign. 65x100 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:35 |
Antoni Tapies
Ur Berlin-sviten 1974. Färglito av Antoni Tapies. Sign. 150 ex. 55x76 cm. Ref Galfetti 480. Ej ram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
2 500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:40 |
Ola Billgren
Färglito av Ola Billgren. Sign. 260 ex. 22x36 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
500 SEK | 500 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:45 |
Nils Wedel
Olja på duk av Nils Wedel. Sign. 85x70 cm. Äkta bladguldsram med smärre bortfall.
Utrop | Nuvarande budnivå |
30 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:50 |
Joan Miro
Färglito av Joan Miro 1977. Sign. LXXX ex. Tryckt på Velin d´Arches av Mourlot. Pappersformat 45x37 cm. Ref M 1112, Cramer 230.
Utrop | Nuvarande budnivå |
12 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 20:55 |
Salvador Dali
Färglito Ur Marquis de Sade 1969 av Salvador Dali. Sign XC ex. Bildyta 53x43 cm, Ref. Michler/Löpsinger nr 1245. Fläckar i marginalen i vänster nedre hörn
Utrop | Nuvarande budnivå |
6 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:00 |
Yong-Chang Chung
Mixed media med collage på duk av Yong-Chang Chung. Sign. Düsseldorf 1990. 54x72 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
3 000 SEK | 3 000 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:10 |
Alf Linder
Olja, vax och oljekrita av Alf Linder. Sign. 1987. 46x64 cm Äkta bladguldsram.
Utrop | Nuvarande budnivå |
4 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:15 |
Anders Wallin
Mixed media av Anders Wallin. Sign. 36x29 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
2 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:20 |
Stan Wys
Brons av Stan Wys. Sign 1991. 8 ex. Höjd med sockel 15 cm. Bredd 20 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
2 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:25 |
Albert Johansson
Färgetsning av Albert Johansson. Sign. 90 ex. 49x59 cm. Ej ram
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 500 SEK | 1 500 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:30 |
Oscar Reutersvärd
Färglito av Oscar Reutersvärd. Sign. 190 ex. Pappersformat 95x63 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 200 SEK | 1 200 SEK |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:35 |
Theo Tobiasse
Färglito av Theo Tobiasse. Sign. 200 ex. 4965 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:35 |
Victor Bonato
" 2+2-KK-69 " Spegel av Victor Bonato. Sign. a tergo. ex. nr 33 av 100 ex. 35x35 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
3 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:40 |
Yong-Chang Chung
Mixed media med på duk och papper av Yong-Chang Chung. Sign. 39x49 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
2 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:40 |
Stig Morin
" Djupa skogen " Olja på duk av Stig Morin. Sign-82. 20x30 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 000 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:45 |
Yong-Chang Chung
Mixed media med på papper av Yong-Chang Chung. Sign. 40x43 cm.
Utrop | Nuvarande budnivå |
1 500 SEK | - |
Status | Objektet stänger |
Aktiv | 2024-06-11 21:45 |